تاریخچه افسانه تکرار نشدنی مرسدس بنز .

بنز SLR 300
مرسدس بنز SLR 300

 

با سلام خدمت کاربران ماشین ماکت ، در این مقاله سعی داریم نگاهی به یه خودروی افسانه ای داشته باشیم . مرسدس بنز SLR 300 پر رنگ‌ترین و برجسته‌ترین مدل در تاریخ این برند آلمانی به حساب می‌آید. این خودرو تقریبا بر پایه تکنولوژی مدل بسیار موفق گرندپریکس پیکان نقره‌ای ساخته شده که البته بدنه یک خودروی مسابقه‌ای خیابانی بر روی آن قرار داده شده و فقط در رنگ نقره ای تولید شد.

مرسدس SLR 300 پیروزی‌های مهم و بزرگی را برای برند آلمانی بنز در طول سال ۱۹۵۵ میلادی به دست آورد و نقش خود را در مستحکم کردن موقعیتش به عنوان مدلی افسانه‌ای به نحو احسن ایفا کرد. مرسدس بنز SLR 300 برای فصل ۱۹۵۴ طراحی شد و شرکت نیز مدتی قبل، آنرا در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز وارد کرده بود اما با بررسی مختصری، به سرعت آن را از مسابقات کنار کشید و معتقد بود که این خودرو هنوز به طور کامل آماده نشده است.

در اواخر ماه سپتامبر سال ۱۹۵۴ مدل پروتوتایپی از این خودروی افسانه‌ای با وزن خالصی برابر با ۸۶۰ کیلوگرم که شامل دو تایر زاپاس نیز می شد، توانست تا رکورد پیست مونزا را در ۱۲ دور تمرینی بشکند! خودرویی که ظاهری به استحکام یک تانک و چابکی به اندازه گربه های وحشی داشت!

بنز SLR 300
SLR 300

در مورد طراحی خاص این خودرو بد نیست بدانیم که سبک خاص طراحی بخش های مختلف داخلی و خارجی SLR 300 که تحت کد S 196 W شناخته میشود، با تمام دقت و ظرافت رابطه نزدیک خانوادگی خود را با خودروی گرندپریکس Silver Arrow مرسدس به نمایش می‌گذارد، در واقع گرندپریکس Silver arrow را می‌توان الگویی تصور کرد که طراحان SLR 300 با احترام و علاقه‌ای خاص به آن، دست به طراحی و شکل دادن بخش‌های مختلف SLR 300 زده‌اند.

پیشرانه ۲,۹۸۲ سی سی این خودرو با افزایش دو میلیمتری که در قطر سیلندرها و افزایش ۹,۲ میلیمتر که در کورس پیستون‌هایش صورت گرفته بود، قدرتمندترین مدل از پیشرانه هشت سیلندر خطی R 196 W به حساب می‌آمد که توانایی تولید ۲۹۶ اسب بخار را در هفت هزار و ۴۰۰ دور موتور در دقیقه داشت!

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *