شرکت های مهم صنعت ماکت سازی

با سلام خدمت کاربران محترم ماشین ماکت در این مقاله سعی داریم به شرکت های مهم  ماکت سازی بپردازیم .

۱- Autoart
اواخر دهه ۹۰ توسط گروه Gateway Global Limited در هنگ کنگ تاسیس شد و به رقابت با ماکت سازان حرفه ای پرداخت. امروزه ماکت های شرکت در مقیاس و رده های گوناگون Signature , Millennium , Racing Division , Performance و Sealed تولید می‌شود.

۲- Minichamps
رقیب Autoartکه از دهه ۹۰ در آلمان شروع به فعالیت کرد و پس از مدتی زیر مجموعه خود UT را تعطیل کرد. ماکت های Minichamps خاص تر از Autoart هستند, اما اکثراً ضعیف تر از Autoart ظاهر می‌شوند.

۳- Maisto
برند آمریکایی تاسیس شده در اوایل دهه ۹۰ که قبلاً در تایلند و امروزه در چین تولید می‌شود و محصولاتش کیفیت و دقتی معمولی دارند.

۴- Welly
رقیب اصلی Maisto که از ابتدا در چین فعالیت می‌کرد و با پیشرفت شگرف خود رقبای ارزان خود را کنار زده, امروزه زیرمجموعه آن یعنی FX ماکت هایی با کیفیت بالاتر تولید می‌کند.

۵- Bburago
جد ماکت سازان ۱:۱۸ که در دهه ۷۰ پایه گذاری شده, در دهه ۸۰ تقریباً لیسانس تولید ماکت اکثر خودروهای مهم را داشت. با رقابتی شدن بازار در دهه ۹۰ و بالا بودن قیمت ساخت در ایتالیا, تدریجاً ورشکست شد. امروزه Bburago و Maisto در چین توسط یک گروه تولید می‌شوند.

۶- CMC
شرکتی آلمانی که در دهه ۹۰ تاسیس شد. تولیداتش همگی از سطح بالای دقت و کیفیت برخوردار و بی‌رقیب اند. تمامی ماکت های CMC تولید محدود و اکثراً کلاسیک هستند.

۷- Kyosho
ابتدا به ساخت خودروهای رادیو کنترل می‌پرداخت و در دهه ۹۰ شروع به تولید ماکت کرد. تولیدات آن نزدیک ترین به Autoart هستند و برخلاف رقیبش خودروهای فراری را هم تولید کرده, در دو رده معمولی و Highend به ساخت ماکت می‌پردازد.

۸- Yatming
شرکتی هنگ کنگی در اواخر دهه ۷۰ تاسیس شد و امروزه در چین به ساخت ماکت های نیمه حرفه ای با کیفیت و قیمت مناسب می‌پردازد.

۹- BBR
شرکتی ایتالیایی که در ایتالیا به ساخت ماکت های رزین و Diecast می‌پردازد. ماکت های این شرکت تولید محدود و گران قیمت و کم نظیر هستند.

۱۰- Hotwheels
شرکتی آمریکایی که از دهه ۶۰ به ساخت اسباب بازی مشهور است. امروزه این شرکت در چین و مالزی به ساخت ماکت در مقیاس های گوناگون و در دو رده معمولی و Elite مشغول است و انحصار تولید ماکت فراری در اختیار دارد.

۱۱- Ertl
از سازندگان قدیمی اسباب بازی که در دهه ۸۰ وارد عرصه حرفه ای شد. مدل های Ertl در رده های گوناگون از نظر کیفیت, قیمت و جزئیات عرضه می‌شوند و بیشتر خودروهای کلاسیک آمریکایی هستند.

۱۲- Norev
شرکت فرانسوی که از دهه ۴۰ فعال و انحصار برخی مدلهای بنز و خودروهای فرانسوی در اختیارش شرکت است وهمانند Ertl در کیفیت های گوناگون تولید شود.

۱۳- Sunstar
شرکتی قدیمی که اخیراً فعالیت گسترده تری پیدا کرده و در رده های گوناگون فعالیت می‌کند. رده Platinum آن قابل مقایسه با برند های حرفه ای است.

5/5 ( 1 نظر )

1 thought on “شرکت های مهم صنعت ماکت سازی

  1. Kinsmarts.قیمت مناسب طراحیه فوق العاده که حتی ماکت های چن میلیونیم طراحیشون مثله اون نیست .تازه با اون اندازه بزرگتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *