کمپانی Lesney

17
کمپانی Lesney

با سلام خدمت کاربران ماشین ماکت در این مقاله به به کمپانی Lesney بپردازیم . یک روز دختر کوچک Jack Odell از او پرسید آیا می تواند اسباب بازی کوچکی بسازد که در یک جعبه کبریت جا شده تا او بتواند آن را با خود به مدرسه ببرد. او برای دخترش یک مدل کوچک از غلطک آسفالت کنی ساخت و پس از آنکه آن را با خود به مدرسه برد به شدت مورد استقبال دوستانش قرار گرفت.
این ایده ای طلائی بود که سرنوشت آینده کمپانی را رقم زد. در سال ۱۹۵۳ کمپانی Lesney شروع به ساخت ماشین های مدل در مقیاس کوچک با نام تجاری “MATCHBOX” در سری های ۷۵ عددی کرد رسمی که تا پایان مالکیت کمپانی Lesney پا بر جا ماند.
در طی سال ۱۹۶۹ کمپانی Lesney تقریبا پنج میلیون و پانصد هزار ماشین در هفته تولید می کرد و به بیش از ۱۳۰ کشور جهان صادر می شد که ۴۰ درصد کل صادرات به ایالات متحده انجام می شد. در آن سال کمپانی دارای ۱۲ کارخانه در سطح لندن بود که حدود ۶۰۰۰ کارگر در آنها مشغول به کار بودند.

اواخر ۱۹۶۸ گروه Mattel که بزرگ ترین کمپانی اسباب بازی سازی در آمریکا بود برای رقابت با Lesney برند Hotwheels را ایجاد کرد. مدلهای Hotwheels دارای ساسپنشن فلزی و چرخهای جدیدی بودند که سرعت بیشتر و حرکت روان تر را برای ماشینهایش به ارمغان آورد. ماشینهای Hotwheels به سرعت مورد استقبال کودکان قرار گرفت و گوی سبقت در فروش را از Lesney در آمریکا ربود.

در ۲۴ سپتامبر ۱۹۸۲ کمپانی Universal Toys کارخانجات، فروشگاه ها و برند مچ باکس را به مبلغ ۱۶/۵میلیون پاوند خریداری کرد و بدین ترتیب Lesney Products پس از طی بیش از۲۰ سال موفقیت به تاریخ پیوست.

 

 

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *