اولین خودرو جهان

carol benz
کارل بنز

با سلام خدمت کاربران ماشین ماکت در این مقاله نگاهی کوتاه به اولین خودرو جهان داریم .

در جولای ۱۸۸۶ میلادی، کارل بنز، مکانیک و مهندس آلمانی، اولین خودروی جهان را در شهر مانهیم کشور آلمان راند و در حال حاضر یک کپی از آن در موزه مرسدس بنز وجود دارد .این خودرو به سرعت شانزده کیلومتر در ساعت می رسیدو باک بنزین آن گنجایش دو لیتر بنزین را داشت.  فرمان و دسته این ماشین به راننده کمک می‌کند تا به راحتی با آن رانندگی کند.به کمک دسته ای که سمت چپ راننده وجود دارد ماشین به حرکت در می‌آید .موتوری که بنز طراحی کرده بود، همان موتور طراحی‌شده توسط مهندس دیگر آلمانی به نام نیکلاس اتو  که  قبلا طراحی‌شده بود ولی کمی بهبودیافته و بر قدرت آن افزوده‌شده بود وحداکثر  تا سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت افزایش می‌یافت.

 

.first car

اولین اتومبیل

بدنه این خودرو مثل گاری‌های اسبی آن دوران طراحی‌شده بود. این خودرو سه‌چرخ داشت و صندلی آن ظرفیت سه نفر را داشت. در این خودرو از المان‌های خودروهای جدید مانند کاربراتور و همچنین روغن و گریس نیز استفاده‌شده بود.

با وجود اینکه کارل بنز اولین فردی نبود که بر روی این نوع از موتورها کار می‌کرد ولی او اولین فردی بود که موفق شد ایده خودش را به مرحله عمل برساند. در سال ۱۸۷۹ میلادی، به‌ کارل بنز به عنوان اولین فردی که توانست خودرویی را براند گواهینامه‌ای اعطا شد و نام این مهندس بزرگ آلمانی، به‌عنوان نخستین فرد و پیشگام این عرصه در جهان جاودان شد.

کارل بنز، بعدها شرکت خودروسازی مرسدس بنز را بنیان‌گذاری کرد. این شرکت، بعدها به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های خودروسازی در جهان، لوکس‌ترین و زیباترین خودروهای جهان را تولید کرد.

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *