پرطرفدارترین ماکت های بازار ایران

با سلام خدمت کاربران ماشین ماکت ، در بازار ایران از قدیم الایام ماکت هایی پرطرفدارتر از باقی ماکت های بازار محسوب شده اند. علت استقبال خریداران داخلی از این ماکت ها پرطرفدار بودن نمونه های واقعی, خاطرات نسل های قدیم و جدید از خودرو و یا کیفیت خوب ماکت است.

برخی از این ماکت ها به دلیل کمیابی و یا تقاضای بسیار بالا به حق قیمت بالایی دارند و ممکن است برای بسیاری از کلکسیونرها دور از دسترس به نظر برسند. حتی در بسیاری از موارد به دلیل تقاضای بالا قیمت های بسیار بالایی توسط برخی فروشندگان داخلی و خارجی روی این ماکت ها گذاشته شده که بازار را کمی از قیمت واقعی آن ها دور می‌کند.

در این میان اما هنوز هم ماکت های پرطرفداری هستند که در بازار ایران با قیمت مناسب در دسترس اند و شما با کمی جستجو می‌توانید با پرداخت مبلغی مناسب یک ماکت خوش ساخت و خوب تهیه نمائید. بد نیست تعدادی از این ماکت ها را معرفی کنیم.

مقیاس ۱:۲۴

مقیاس ۱:۲۴ به عنوان جایگزین ارزانتر و کمتر جا گیر مقیاس حرفه ای ۱:۱۸ همواره مورد توجه کلکسیونر های آماتور و کسانی که قصد جمع آوری تعداد زیادی ماکت ندارند بوده. به مدد واردات گسترده برندهای Welly , Maisto و Motormax که همگی در مقیاس ۱:۲۴ و قیمت مناسب آن ها, بسیاری از ماکت های این مقیاس به راحتی در دسترس همگان قرار گرفته اند. در این میان نباید از کیفیت خوب و قابل تحسین ماکت های برند Welly یا همان ویلی خودمان گذشت. در میان ماکت های این سازنده نمونه های پرطرفداری در مقیاس ۱:۲۴ حضور دارند که از آن ها می‌توان به پورشه پانامرا, پژو ۵۰۴, سیتروئن ۲CV و پونتیاک فایربرد ۱۹۶۸ اشاره کرد
در کنار ویلی, مایستو و موتورمکس هم حضور پررنگی در بازار داخلی دارند. در این میان خودروهای سوپر اسپرت اروپایی و کلاسیک آمریکایی پرطرفدار تر از بقیه هستند. شاید بتوان پورشه Carrera GT را تنها ماکت موتورمکس در این مقیاس دانست که کیفیت قابل قبولی دارددر ایران بوراگو هم در این مقیاس حضور دارد که متاسفانه با قیمت های بالایی عرضه می‌شود .

24شورلت کامارو ۱۹۶۷
شورلت کامارو ۱۹۶۷

مقیاس ۱:۱۸

در این مقیاس, گزینه های بسیار بیشتری پیش روی شماست. چرا که علاوه بر حضور برندهای گوناگون, به علت پرطرفدار بودن این مقیاس وارد کنندگان سعی در افزودن تنوع هر برند دارند. در این میان ویلی باز هم از موقعیت مناسبی برخوردار است و با حضور در بخش های کلاسیک و مدرن می‌تواند برای بسیاری از حرفه ای تر ها هم راضی کننده باشد.
در این مقیاس علاوه بر ویلی, مایستو هم حضور پررنگی دارد.ماکت ساز دیگری که در این مقیاس پرطرفدار است, یاتمینگ است که پرطرفدارترین ماکت هایش, پونتیاک ترنزام مدل ۱۹۷۹ و بیوک ریویرا هستندبا دوبرابر کردن بودجه می‌توان به طور محدود به برخی از ماکت های شرکت اتوآرت دسترسی پیدا کرد. اما متاسفانه تنوع این محصولا بسیار کم است.

.jpg
مرسدس بنز گالوینگ
0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *