فورد تاندربرد (Thunderbird )

بیرد
تاندر بیرد

با سلام خدمت کاربران محترم ماشین ماکت، در این مقاله نگاهی به فورد تاندر برد(Thunderbird) داریم .

فورد تاندربرد (Thunderbird ):

فورد تاندر بیرد ، یکی از محصولات کارخانه Ford بوده که بین سالهای ۱۹۵۵ تا ۲۰۰۵ تولید می شده و دارای یازده نسل است. وقتی تولید آن آغاز شد یک بازار جدید به نام ماشین شخصی لوکس را بوجود آورد.

نام Thunderbird از یکی از خدایان قبیله های ساکن در شمال آمریکا الهام گرفته شده است.
تولید Ford Thunderbird در فوریه ۱۹۵۳ شروع شد، درست موقعی که مدل جدید خودروی اسپرت شورولت یعنی Corvette معرفی شده بود . از زمان ارائه ایده Thunderbird تا مرحله پروتوتایپ حدود یک سال بطول انجامید، و در نهایت در تاریخ ۲۰ فوریه ۱۹۵۴ در نمایشگاه Detroit Auto Show به نمایش عموم درآمد. مثل Corvette، Thunderbird هم یک خودروی کوپه دو سرنشین بود.
طراحی آن درست مانند طراحی مدل های دیگر فورد در آن زمان بود، تک چراغهای گرد جلو و چراغ های عقب و دنباله های عقب، Thunderbird یک طراحی ظریف و در عین حال عضلانی با یک هود خاص بر روی کاپوت خودداشت، حداکثر سرعت آن ۱۵۰ مایل در ساعت (۲۴۰ کیلومتر در ساعت) بود کیلومترشمار آن قدیمی و نسبت به مدلهای دیگر فورد عملکرد بهتری داشت. از نظر مکانیکی نیز سنت های فورد کاملاً در مدل Thunderbird مشهود است.

فاصله بین دو محور در مدل های این نسل از Thunderbird 102 اینچ (۲۵۹۱ میلیمتر) بود، حجم موتور آن نیز ۸/۴ لیتر و از نود Y-block هشت سیلندر V شکل بود که در مدل Mercury فورد استفاده می شد.

چرا فورد تاندربرد (Thunderbird ) ؟

برخلاف Corvette، فورد با قراردادن آپشن هایی جهت راحتی سرنشینان و سهولت در رانندگی، مدل Thunderbird را به عنوان یک خودروی شخصی لوکس معرفی کرد و نه یک خودروی اسپرت. و در همان سال اول مدل Thunderbird فورد فروش فوق العاده ای داشت. در حقیقت در سال ۱۹۵۵ مدل Thunderbird بیست برابر مدل Corvette فروش داشت !!!

.jpg
فورد
0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *