ماکتبازان ایران – قسمت هفتم

با عرض سلام و ادب خدمت تمام دوستان ماکت باز و عشاق ماکت ماشین .
من امیر ۴۰ سال دارم و ساکن تهران هستم.
بخشی از خاطرات ماکتبازی خودم رو براتون مینویسم و از اینکه حوصله میکنید بسیار سپاسگذارم.

خیلی سال پیش ما در خانه مان حمام نداشتیم و برای حمام مجبور بودیم به حمام نمره بریم و من از رفتن حمام فراری بودم آن زمان منزل ما در نظام اباد بود و برای رسیدن به حمام از کوچه تنگ و باریکی باید میگذشتیم که در انتهای کوچه پیرمردی دست فروش ماشین های پلاستیکی کوچکی میفروخت.

برادر من هم از عشق و علاقه من به ماشین خبر داشت و به بهانه خرید ماشین منو به حمام میبرد و موقع برگشت یکی برام میخرید و کلی ذوق میکردم .

متاسفانه من در سن شش سالگی مشکل کوچکی برام پیش امد که نیاز به عمل سرپایی بود و هنوز دردش رو بخاطر دارم .

خدا برای کسی نیاره از درد داشتم گریه میکردم که بابام برای من از جلوی در بیمارستان موقع خروج ماکت بنز معماری لیمویی رنگ پلاستیکی که خیلی هم باکیفیت بود و هنوز افسوس خراب شدنش رو میخورم که کلا گریه و درد فراموش شد و جاش رو بنز معماری گرفت!!!
در آن زمان تمام عشق ما این بود که با گچ روی آسفالت کوچه جاده میکشیدیم و ماشین بازی سه ضربه ای میکردیم.

واقعا یادش بخیر چه دورانی و چه ماشینهایی داشتم چون هر بار که برادر من به سفر خارجی میرفت برام میاورد و منم تو کوچه بازی میکردم و الان دیگه آثاری جز اهن پاره ازشون باقی نمانده ، و تا چند سال پیش بخاطره شرایط زندگی با همون چند تا ماکتی که داشتم سر میکردم.

photo 2020 02 13 11 35 36 576x1024
کلکسیون ماکت ماشین آقای امیر

 

تا اینکه با کانال و سایت ماشین ماکت و ادمین خیلی دوست داشتنی اقا پویان عزیز اشنا شدم و شروع کردم به جمع کردن کلکسیون و تو این مدت خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم الانم بخاطر جمع آوری ماکت ماشین خوشبختانه با خانواده ام مشکل ندارم و گاهی اوقات هم از من ذوق زده تر میشن و خداروشکر که میتونم گنجینه ای ارزشمند برای خودم داشته باشم البته به مرور زمان و اگه هم کسی رو ببینم به ماکت و ماشین مشتاقه براش وقت میذارم و تا جایی که اطلاعات داشته باشم براش توضیح میدم و خلاصه هر چی میدونم در اختیارش قرار میدم بخاطر عشق و علاقه ای که به ماشین و ماکت بازی دارم.

photo 2020 02 13 11 36 35 1024x576
کلکسیون ماکت ماشین آقای امیر

از شما دوستان عزیز تشکر میکنم که چند خط مطلب این بنده حقیر رو مطالعه کردید و امیدوارم از ماکت بازی لذت بسیار ببرید.

۵/۵ ( ۴ نظر )

1 thought on “ماکتبازان ایران – قسمت هفتم

  1. سلام و عرض ادب خدمت شما امیر آقا خیلی خوشحالم که میبینم عاشق های اینکار زیادن من ۲۶ سالمه و مجموعه کوچیکی رو جمع و جور کردم خوشحال میشم بتونم از تجربیات شما استفاده کنم.پیروز و سربلند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *