بررسی ماکت مرسدس بنز ۵۰۰K

بنز ۵۰۰K1
Mercedes-Benz 500K

با سلام خدمت کاربران ماشین ماکت ، زمانی که برای اولین بار محصول را از جعبه خودش خارج کردم، به‌راستی آن را ستودم! ظاهری شکیل و خوش تراش که بر روی بدنه فلزی سفید رنگش، تا حد امکان به جزئیات توجه شده است.
این محصول مرسدس بنز در سال ۱۹۳۴ وارد بازار شد و در طی مدت زمان ۲ سال، تنها ۳۴۲ دستگاه از آن ساخته شد که ۲۹ تا از آن‌ها، همین رودستری هستند که مایستو آن را ساخته و نزدیک به ۳۰ سانتی‌متر طول و حدود ۱ کیلوگرم وزن دارد. زمانی که شما ماکت آن را می‌بینید، به نوعی یک نوستالژی شیرین در ذهن‌تان شکل می‌گیرد که محصولات قدیمی، ضرورتا زشت‌تر از امروزی‌ها نیستند! جنس فلزی بدنه که با فناوری دایکست ساخته شده به شما حس لوکس بودن را منتقل می‌کند و بی‌تردید در لحظه نخست از خریدتان خشنود خواهید شد.این زیبایی در تمام بدنه به خوبی پخش شده و تا زمانی‌که در فاصله حداقل ۱۰ سانتی‌متری به آن می‌نگرید، جز تحسین چیز دیگری نخواهید گفت. البته اگر کمی سرتان را نزدیک‌تر کنید یا ذره‌بین به دست بگیرید، قاعدتا شاهد برخی از ایرادات خواهید بود که البته برای محصولی در چنین رنج قیمتی، یک حد ایده‌آل و قابل قبول محسوب می‌شود.

طراحی داخلی چگونه است؟

مایستو در این بخش با تمام وجود تلاش کرده تا بتواند داخل خودرو را نیز مطابق محصول اصلی بسازد. با نگاه به شکل فرمان، دنده، ترمز دستی، پدال‌ها و حتی کیلومتر شمار و داشبرد به این نتیجه می‌رسید که سازنده در این امر بسیار موفق ظاهر شده است.
البته همچون بخش طراحی برخی ایرادات نیز به آن مطرح است. مثلا نوارهای کرومی به کار رفته چندان با کیفیت نیستند و یا بر روی فرمان سطوح کاملا یک دست ساخته نشده است. البته مایستو خوشبختانه از برچسب برای نشان دادن قسمت‌هایی چون کیلومتر شمار استفاده نکرده و هر قسمت به خوبی طراحی شده است. حتی پنجره باز کن، اعداد درج شده بر روی فرمان و خلاصه ریزترین جزئیات هم تا جایی که امکان داشته توسط سازنده رعایت شده و در اینجا هم می‌توان به مایستو نمره قبولی داد که بر روی کالایی با سطح قیمتی متوسط رو به پایین، تا این حد کار کرده تا به شما حس کالای لوکس را در چنین بخشی نیز منتقل کند.

بنز ۵۰۰K2
Mercedes-Benz 500K

اگر کاپوت ماشین را هم بالا بزنید و نگاهی به درون موتور بیندازید، بدون تردید بر طراحان مایستو بیش از پیش احسنت خواهید گفت، موتور ۸ سیلندر حتی در تعداد سیم‌های اتصال و فنر بندی هم به دقت شبیه سازی شده است و با توجه به جنس خوب اجزا، شما را به وجد می‌آورد.

بنز ۵۰۰K 1
Mercedes-Benz 500K

اجزای متحرک خودرو کدام است؟

در مرسدس بنز ۵۰۰K این قطعات، در حدی قرار دارند که بایستی آن را یکی دیگر از نقاط برتری این محصول دانست. چرا که علاوه بر دو درب (که کاملا مرسوم است)، بخش پشتی که جلوی زاپاس قرار دارد نیز باز می‌شود و برخلاف تصور که به‌نظر صندوق عقب می‌آید، در واقع دو صندلی برای نشستن نفرات سوم و چهارم در این خودروی خاص هستند که باز کردن آن، تا حدی چهره ماشین را هم تحت تاثیر قرار داده و ظاهر دیگری از آن را نمایان می‌سازد که شاید انتظارش را نداشتید!

ماکت کلکسیونی مرسدس بنز ۵۰۰K مایستو چگونه محصولی است؟

در یک کلمه بخواهم بگویم: عالی‌ست! اگر هم بخواهم کمی تعداد کلمات را بیشتر کنم، می‌گویم در مقابل بهای پرداختی یک محصول عالی‌ست! این خودرو علاوه بر آنکه یک نوستالژی از یک برند ممتاز جهانی محسوب می‌شود، برای عاشقان خودرو یک نماد زنده از کالایی است که شاید به‌جز فیلم‌های هالیوودی در هیچ کجا نمی‌توانند آن را ببینند، پس چرا لذت استفاده از یک چنین کالایی را از نزدیک تجربه نکنیم؟ شاید اندازه آن یک هجدهم محصول اصلی باشد اما همین کوچک بودن سبب می‌شود تا بتوانید آن را با یک نگاه، به سرعت برانداز کرده، بر روی میز کار یا خانه‌تان بگذارید و شکیل بودن و طراحی محشر آن را بستایید!

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *