آیا هر ارزانی بی کیفیت است ؟

با سلام خدمت کاربران ماشین ماکت در این مقاله برای پاسخ به سوالمون به بررسی ماکتی ارزنده  و کلکسیونی که دارای جزئیات زیاد و منحصر به فردی است، می پردازیم .

بررسی ماکت مرسدس بنزکلاسیک اس ۳۰۰ مایستو سایز ۱:۱۸

شاید تا حدود ۱۵ سال پیش جمع آوری کلکسیون ماکت صرفا مختص افرادی با سطح درآمد بالا بود اما اکنون وضعیت متفاوت است.
در بازاری که ماکتهای ۱:۱۸ اتو آرت یا حتی برندهایی مانند نورو بیش از ۱۵۰ دلار قیمت دارند سازنده هایی مانند ولی و مایستو با ارائه تولیدات غالبا زیر ۵۰ دلار بازار ماکتهای آماتور و متوسط را در دست گرفته اند.شاید تا چندی پیش قرار گرفتن یک یا چند ماکت مایستو یا ولی در یک کلکسیون حرفه ای از اعتبار آن مجموعه می کاست چون مشخصا از سطح کیفی پایینی برخوردار بود اما این دو تولید کننده هم اکنون به طور باور نکردنی سطح کیفی تولیدات خود را افزایش دادند.

Mercedes-Benz300S
Mercedes-Benz300S

ماکت مرسدس بنزکلاسیک اس ۳۰۰ مایستو سایز ۱:۱۸ مدل ۱۹۵۵ از تولیدات ۲۰۱۶ این کمپانی است که با لایسنس اصلی مرسدس بنز تولید می شود . در نگاه اول کیفیت رنگ مشکی آن فوق العاده بنظر می رسد اما هنگامی که به برچسب قیمت ۳۸ دلاری و جزئیات آن توجه می کنید بیشتر شگفت زده می شوید !

 

جزئیات داشبورد و جنس صندلی ها در حد متوسط و در حد قیمت آن است اما رعایت برخی جزئیات مانند سیستم تعلیق (فنربندی ) که در ماکتهای ۲۰۰ دلاری هم یافت نمی شود.

قطعات داخلی از جمله: فرمان، صندلی، داشبورد، آینه وسط، اهرم تعویض دنده همانند نمونه واقعی و در عین ظرافت در کابین این مرسدس بنز قرار گرفته است.

شیشه جلو، شیشه عقب و طرفین همچنین برف پاک کن نیز با دقت کامل در این ماکت وجود دارد.

سپرجلو و عقب ، (طوق) حلقه دور چراغ و زه روی بدنه به رنگ کروم می باشد.

وجود دو زاپاس در صندوق عقب – سیم های موتور-لولای کروک – شعاع خوب چرخش چرخها با فرمان و کیفیت کاسه چراغ جلو با این برچسب قیمت دور از انتظار است. لازم بذکر است مدلهای کلاسیک مرسدس بنز چه در دنیای واقعی و چه در نمونه های ماکت از بالاترین ارزش کلکسیونی برخوردارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *