بوراگو( Bburago) برندی معتبر

با سلام خدمت کاربران ماشین ماکت در این مقاله سعی داریم به  یک برند معتبر تولید ماکت  بپردازیم. قبلابرند اتو آرت را معرفی کردیم و در این مقاله به معرفی برند با سابقه بوراگو می پردازیم .

.jpg
بوراگو

به عنوان یکی از قدیمی ترین ماکت سازهایی که هنوز فعال هستند, در ابتدای دهه هفتاد میلادی تحت عنوان MEBETOYS در نزدیکی شهر Bburago ایتالیا, وارد عرصه شد. در ابتدا ماکت های ۱:۲۴ تنها تولیدات این شرکت بودند, اما پس از مدتی و با تغییر شرکای شرکت و تبدیل آن به Bburago , شرکت به سمت تولید اولین ماکت بزرگ خود یعنی رولزرویس کامارگ در مقیاس ۱:۲۲ رفت. پس از مدتی بسیاری از تولیدات شرکت در مقیاس ۱:۱۸ تولید شدند و در حقیقت بوراگو پایه گذار این مقیاس شد. البته تولیدات ۱:۲۴ و ۱:۴۳ و ۱:۶۴ و برخی مقیاس های متفرقه هم حضور پررنگی داشتند. در میانه دهه نود با رقابتی تر شدن بازار کار بوراگو سخت شد و با هجمه ناگهانی سازندگان چینی با قیمت پایین تر و سازندگان با کیفیت تر همانند اتوآرت, بازار بوراگو روز به روز کمتر شده, شرکت در آستانه ورشکستگی قرار گرفت. در نهایت برخی از تولیدات این شرکت به چین منتقل شد و سپس شرکت به گروه May Cheong که برند مایستو را هم در اختیار داشت واگذار گردید.

در خرید این برند به خاطر تاریخچه پر فراز و نشیبی که داشته, نکات زیادی باید مد نظر قرار گیرد. اولین و مهم ترین نکته این است که بسیاری از محصولات این شرکت تولیداتی قدیمی هستند که هنوز هم بدون تغییر تولید می‌شوند. در زمان عرضه اولیه این محصولات, کیفیت آن ها قابل رقابت با بزرگان عرصه بود .اما امروزه بسیاری از این محصولات پایین تر از رقیب اصلی خود بوراگو یعنی ویلی قرار می‌گیرند؛ این در حالیست که قیمت بوراگو بالاتر از ویلی است. پس نباید انتظار کیفیت و جزئیات ویلی را از بسیاری از محصولات این برند داشته باشید و تنها به خاطر بوراگو بودن هیچ محصولی را خریداری نکنید.

نکته دوم این است که امروزه هیچ یک از عملیات تولید بوراگو در ایتالیا انجام نمی‌شود. این در حالیست که بر روی جعبه نوشته Italian Design حک شده است که بعضاً خریداران را به اشتباه می‌اندازد و برخی از فروشندگان هم با سوء استفاده از این نوشته, بوراگو را یک برند با کیفیت ایتالیایی معرفی می‌کنند. برای یافتن بوراگو های ایتالیایی باید زیر جعبه را مشاهده کنید. در صورتی که نوشته Made in Italy در گوشه جعبه حک شده باشد, می‌توانید مطمئن شوید که ساخت ایتالیاست. در این صورت ارزش ماکت بالاتر از نمونه های چینی خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *