ماکتبازان ایران – قسمت دوم .

Spread the love

با عرض سلام خدمت دوستان اهل دل و ماکت باز.

علی هستم، دانشجوی روان شناسی دانشگاه شیراز. اگه ۵ دقیقه وقت بزارین و داستان ماکت بازی منو به عنوان یک عضو خیلی خیلی کوچیک از جامعه ماکت بازان بخونین ، خوش حال میشم. سعی کردم به زبون خودمونی بنویسم تا حالت داستانی بگیره به خودش.امیدوارم لذت ببرین.

کودکی من هم مثل اکثر همجنسام در علاقه داشتن به ماشین و بازی با ماشین های اسباب بازیم گذشت. خاطرات زیادی از علاقه من ب ماشین نقل شده. خاطراتی مثل گریه کردن و گیر دادن برای خرید ماشین اسباب بازی درهر بار رفتن به اسباب بازی فروشی ( حتی زمانی که واسه خرید کادو تولد بچه های اقوام میرفتیم اسباب بازی فروشی) و حتی گریه کردنم موقعی که بابام داشت ماشین قدیمی مونو میفروخت.

این علاقه وافر من به ماشین حفظ شد و زمانی که به سن نوجونی رسیدم ، اطلاعات خودرویی خیلی خوبی داشتم و بیشتر زمان وبگردیم به جستجو در مورد اطلاعات خودرویی می گذشت.حتی زمانی که وارد دبیرستان شده بودم هم ، هر از چند گاهی برای خودم ماشین اسباب بازی میگرفتم.تا قبل از ورود به دانشگاه، اتفاقی در زمینه ماکت نیوفتاد و با همون ماشین فلزیا دلم خوش بود و از وجود موجودی به نام ماکت ماشین بیخبر بودم.
داستان از اونجایی شروع شد که طبق معمول در حال گشت و گذار اینستاگرامی سر کلاس دانشگاه بودم که به یکی از پستای پیج ماشین ماکت( جناب شیعتی عزیز) برخورد کردم و انصافاً که برخورد بود.

برخوردی که یجورایی مسیر زندگی منو عوض کرد. تاریخ دقیقش ۱۰ دی ۹۶ (شروع ناآرامی ها و فیلترینگ تلگرام ) بود. حضورا رسیدم خدمت آقا پویان و بعد از کلی حرف زدن و درد اوردن سر آقا پویان، یک ماکت بیوک رود مستر مقیاس ۱/۱۸ از برند موتور مکس به قیمت ۱۴۸ هزار تومان خریدم.

حقیقتش اینکه زمان خرید، قصد جمع کردن کلکسیون رو نداشتم و از این مسائل هنوز کاملا آگاه نبودم و گفتم همین یکی رو میخرم و میزارمش داخل دکوری و بس. اما رفته رفته اطلاعتمو در این زمینه بردم بالا و تصمیم گرفتم که ماکت باز شم و به خریدن ماکت ادامه بدم.

از اون روز تا ب امروز موفق به خرید ۱۹ تا ماکت در مقیاس ۱/۱۸ شدم. واسه خرید ماکتا ‌حتی از فروختن گوشی دومم و ساعت هوشمندم و هندزفری بیسیمم هم دریغ نکردم.

تا رسیدن عدد ماکت ها به عدد ۵۰، قصد نمایششون و بیرون اوردنشون از جعبه رو ندارم. واسه چیدمان و دکوراسیون ماکت، طرحهای متفاوت از اون چه که بقیه اجرایی کردن رو دارم.
اینو داشت یادم میرفت که تو چالش عکاسی از ماکت نوروز پارسال ماشین ماکت هم اول شدم😅.

یکی از فانتزیام اینه که موقعی ی پیرمرد ۷۰-۸۰ ساله میشم ، با لذت به کلکسیونی از ماکتایی نگاه کنم که ۵۰ سال کنارم بودن و هر کدومش با خودش ی عالمه خاطره رو برام زنده میکنه، نگاه کنم.

در آخر آرزوی موفقیت میکنم برای همه ماکت بازا و‌ آرزو میکنم این شرایط بد اقتصادی و بازار ارز که نه فقط برای ماکت بازا، بلکه برای تمام مردم دردسر ساز شده بهبود پیدا کنه.

 

 

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *