ماشینهای کلسیونی و کلاسیک میلیاردی

خودروها معمولا به خاطر امکاناتی که دارند قیمت گذاری می شوند واساس آن ها ارزش گذاری خواهند شد ، اما گاهی اوقات خودروها به خاطر کمیاب بودن و یا قدیمی بودنشان قیمت گذاری می شوند.
بالا بودن قیمت تنها مخصوص خودروی هایی با امکانات زیاد نیست چرا که گاهی اوقات برخی از خودروهای قدیمی نیز تنها به خاطر اینکه تولید نمی شوند و یا در زمان خودشان بهترین بوده اند گران هستند.

Ferrari 250 GT California Spyder

در عین ناباوری یک خودروی سال ۱۹۵۹ از کارخانه فراری که تنها به تعداد محدود ساخته شد ، به عنوان گرانترین خودروی کلاسیک دنیا شناخته می شود. مدل” ۲۵۰ GT California Spyder”  با اینکه از نظر فنی و ظاهری در سطح خیلی بالایی قرار ندارد اما چند سال پیش با قیمت گزاف ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار به فروش رفت. بسیاری از کارشناسان خودرو بر این باروند که خودروهای بهتری نیز هستند که لایق این عنوان باشند. این قیمت معادل با ۹ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان است.

Ferrari 250 GT California Spyder
Ferrari 250 GT California Spyder

 

Duesenberg SJ Speedster

هرکسی با دیدن این خودرو شگفت زده خواهد شد چرا که در سال ۱۹۳۳ ساخته شده است اما واقعا یک خودروی بی نظیر است. این خودرو در آن ها سال های دارای یک موتور ۳۲۰ اسب بخاری بود که واقعا ترسناک است. تنها ۳۶ عدد از این خودرو تولید شد و این روزها نسخه های باقی مانده از آن ۲٫۶ میلیون دلار فروخته می شود که مبلغ شگفت انگیز ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

Duesenberg SJ Speedster
Duesenberg SJ Speedster

 

Ferrari 275 GTB/4

یکی از فراری هایی که به تعداد محدود در دنیا تولید شد مدل ” Ferrari 275 GTB/4″ بود. این خودرو در سال ۱۹۶۳ و در یک پروسه خیلی کوتاه طراحی ،ساخته و وارد بازار شد. این مدل دارای یک موتور پرقدرت V12 با ۳۰۰ اسب بخار بود که در نوع بسیار پرقدرت بود. یکی از مدل های باقی مانده این خودرو را سال گذشته یک کلکسیونر با قیمت ۵۰۰ هزار دلار خریداری کرد که معادل با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می شود.

3 1
Ferrari 275 GTB/4

 

Plymouth Hemi ‘Cuda

خودروهای قوی هیکل در دوره خاصی تمام دنیا را فراگرفته بودند و البته همچنان نیز طرفداران خاص خود را دارند. این خودروهای غالبا دارای موتورها بسیار قوی با مصرف سوخت بالا بودند. در سال ۱۹۷۰ یک مدل ” Plymouth Hemi ‘Cuda” با موتور V8 طرفداران زیادی بدست آورد. این خودروی ۴۲۴ اسب بخاری به گونه ای است که طرفداران آن حاضرند هر مبلغی را برای داشتنش بپردازند. یک نمونه بسیار تمیز از این خودرو سال گذشته با قیمت ۸۹۹ هزار دلار به فروش گذاشته شد که معادل با دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.

Plymouth Hemi ‘Cuda
Plymouth Hemi ‘Cuda

 

porsche Carrera RSR-911

پورشه یکی از بزرگترین خودروسازان دنیا است و از گذشته تا کنون بیشتر با مدل ۹۱۱ شناحته می شود و می توان نتیجه گرفت که یکی از این خودروها در میان گران قیمت ترین خودروهای کلاسیک دنیا قرار داشته باشد. مدل”۹۱۱ Carrera RSR” این خودرو در سال ۱۹۷۳ برای اولین ار تولید شد و از آن برای مسابقات رالی نیز استفاده می شد. در این میان یک مدل تقریبا در تمام دنیا مسابقه داد و همچنین چند سال پیش به قیمت ۷۵۰ هزار دلار فروخته شد که معادل دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است.

porsche 911
porsche Carrera RSR-911

 

Alfa Romeo 2300MM

شرکت ایتالیایی الفارومئو یکی از قدیمی ترین و مشهورترین شرکت های خودروسازی دنیا است. این کارخانه خودروسازی در سال ۱۹۶۳ مدل ” Alfa Romeo 2300MM” را به بازار عرضه کرد که در زمان خود یکی از بهترین و همچنین زیباترین خودروهای بود. آلفا رومئو از این خودرو برای مسابقات رالی های مختلف آن زمان استفاده می کرد. این خودرو با اینکه بیش از ۷۰ سال سن داشت در یک مزایده با قیمت باورنکردنی ۱ میلیون دلار به فروش رسید که رقم باورنکردنی ۳ میلیارد تومان معادل آن است.

Alfa Romeo 2300MM
Alfa Romeo 2300MM

Ferrari Daytona

این فراری در زمان خودش به عنوان یک اسطوره شناخته می شد و تنها ۱۴ عدد از آن ساخته شد. چندی پیش این خودرو در یک حراجی بزرگ با قیمت سرسام آور ۷۰۰ هزار دلار به فروش رسید. این خودرو دارای یک موتور پر قدرت با توان ۵۲۱ اسب بخار است و طراحی بدنه آن همیشه سرلوحه طراحان بزرگ فراری بوده است. قیمت این خودرو به تومان دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

Ferrari Daytona
Ferrari Daytona

Mercedes-Benz 600 Pullman

یکی از زیباترین و همچنین معروف ترین مرسدس بنزهایی که تا به حال ساخته شده است مدل “۶۰۰ Pullman” است. این خودرو در سال ۱۹۶۳ به عنوان بهترین خودروی تشریفاتی جهان انتخاب شد. این خودرو به عنوان وسیله نقلیه بسیاری از دیکتاتورها و همچنین هنرپیشه ها ایفای نقش کرده است. این خودرو این روزها به قیمت ۷۵۰ هزار دلار به فروش می رسد. این مبلغ معادل با دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است. این خودرو از نظر فنی نیز بسیار قدرتمند است چرا که موتور ۶٫۳ لیتری آن رقیب ندارد.

Mercedes Benz 600 Pullman 1
Mercedes-Benz 600 Pullman

 

Rolls-Royce Silver Dawn

کارخانه خودروسازی رولزرویس یکی از معروف ترین تولید کننده های خودروهای لوکس و تجملی در دنیا است. مدل ” Silver Dawn” یک از بهترین خودروهایی است که این شرکت تا به حال تولید کرده است. این خودرو از نظر ظاهری دارای طراحی منحصر به فرد است و از نظر فنی نیز با داشتن یک موتور ۴٫۶ لیتری چیزی کم ندارد. قیمت این خودرو در حدود ۷۵۰ هزار دلار است که معادل دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است.

Rolls Royce Silver Dawn
Rolls-Royce Silver Dawn

 

Chevrolet Corvette

این خودرو این روزها نیز با  امکانات گسترده ای به فروش می رسد اما مدل ۱۹۶۷ آن یکی از بهترین ها بود که کمتر خودرویی را می توان با آن مقایسه کرد. این خودرو یک موتور ۵۶۰ اسب بخاری دارد که حتی این روزها نیز خودروهای بسیاری نمی توانند به سرعت آن برسند. این خودرو این روزها با قیمت ۸۵۰ هزار دلار به فروش می رسد این مبلغ دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان است.

Chevrolet Corvette
Chevrolet Corvette

 

5/5 ( 2 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *